اخبار

برگزاری جلسه کمیته راهبری HSE هلدینگ

برگزاری جلسه کمیته راهبری HSE هلدینگ
جلسه کمیته راهبری HSE هلدینگ پایا سامان پارس با حضور کلیه مسئولین HSE شرکتهای ساختمانی تابعه هلدینگ، در روز 4شنبه مورخ 99/10/17 در محل سالن جلسات هلدینگ برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه - که ویژه شرکتهای ساختمانی جدیدالالحاق به هلدینگ پایا سامان پارس برگزار گردیده بود - نمایندگان شرکتهای حاضر در جلسه ضمن معرفی خود، به ارائه گزارشی از اقدامات حوزه HSE شرکت و همچنین اقدامات و فعالیتهای اختصاصی در زمینه پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در سطح شرکت و کارگاهها پرداختند.
سپس در ادامه جلسه، آقای حاجی معینی (مدیر تولید و توسعه فناوری و دبیر کمیته راهبری HSE هلدینگ)، ضمن بیان اهمیت و حساسیت مقوله HSE و وجود الزامات انسانی و اخلاقی قبل از الزامات قانونی و حاکمیتی و سازمانی در این زمینه، به اسناد بالادستی موجود در حوزه سلامت و ایمنی و محیط زیست در سطح بین المللی (شامل استانداردهای متعدد)، سطح ملی (شامل سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و آئین نامه ها و دستورالعملهای سازمانها و دستگاههای مربوطه) و همچنین سطح سازمانی (خط مشی ها و سیاستهای ابلاغی بنیاد) اشاره نمود.
وی در ادامه، به سابقه و پیشینه تهیه و تدوین «نظامنامه مدیریت جامع HSE هلدینگ» طی سالهای 96 و 97 با مشارکت و همکاری مسئولین  HSE شرکتهای تابعه هلدینگ و همچنین تشکیل کمیته های 3گانه "راهبری، مرکزی و اجرایی" به ترتیب در سطوح "هلدینگ، شرکتها و پروژه ها" اشاره نمود که پس از ماهها بررسی و مطالعه مستندات HSE سایر سازمانها و شرکتهای مشابه (همچون مپنا، قرارگاه خاتم الانبیاء، شهرداری و...) و دریافت نظرات و دیدگاههای کارشناسی واحدهای HSE شرکتهای تابعه، نظامنامه مذکور در شهریورماه 97 نهایی و جهت استقرار و پیاده سازی در سطح شرکتهای زیرمجموعه هلدینگ، ابلاغ گردید. همچنین فرمهای ارزیابی و چک لیستهای گزارش گیری و گزارش دهی پروژه ها و شرکتها به همراه روش اجرایی مربوطه، در دیماه 97 تهیه و جهت بهره برداری شرکتهای تابعه ارسال گردید.
در ادامه جلسه، آقای دکتر گلدوست (مشاور و عضو کمیته راهبری HSE هلدینگ)، ضمن اشاره به سابقه همکاری چندین ساله خود با شرکتهای بنیادی بویژه شرکتهای تابعه هلدینگ پایا سامان پارس در زمینه مسائل و موضوعات تخصصی حوزه HSE، بر اهمیت و ضرورت رعایت اصول و الزامات قانونی و حاکمیتی HSE در پروژه های عمرانی و ساختمانی و لزوم ارتقاء فرهنگ سازمانی HSE در سطح شرکتها و کارگاهها تأکید نمود.
سپس در ادامه جلسه، آقای حاجی معینی به تشریح کلیات نظامنامه مدیریت جامع HSE هلدینگ و فرمها و چک لیستهای ارزیابی و همچنین روش اجرایی نحوه تکمیل و ارسال فرمهای مصوب به هلدینگ پرداخت و از برنامه کمیته راهبری HSE هلدینگ جهت بازدید از شرکتها و پروژه ها با هدف کنترل و بررسی وضعیت پیاده سازی نظامنامه و رعایت اصول و ضوابط و الزاماتHSE  خبر داد.
در بخش دیگری از این جلسه 2 ساعته، مدیر تولید و توسعه فناوری هلدینگ توضیحاتی در خصوص جشنواره نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست (HSE) ارائه نمود که بر اساس تفاهم نامه همکاری منعقد شده فیمابین هلدینگ پایا سامان پارس و دبیرخانه جشنواره نشان تعالی HSE، تعدادی از شرکتهای تابعه هلدینگ (اعم از پیمانکاری و ساختمانی) جهت حضور در چهارمین دوره این جشنواره معرفی شده اند.
در انتهای جلسه نیز مسئولین HSE شرکتهای تابعه، نظرات و دیدگاههای خود را پیرامون مسائلی از قبیل جایگاه مدیریت HSE در شرکتها، ساختار و ترکیب کمیته های HSE در سطح هلدینگ و شرکتهای زیرمجموعه، نحوه   پیاده سازی اصول و مبانی HSE در پروژه ها، ضرورت پایش و ارزیابی و نظارتهای دوره ای، لزوم فرهنگ سازی و    پیش بینی دوره های آموزشی و... ارائه نمودند.
 
۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۵۲۴

  • کمیته hse

  • کمیته hse

Loading

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


نشانی : تهران ، بزرگراه رسالت ، نرسیده به بلوار آفریقا ، بنیاد مستضعفان ، ساختمان مرکزی ،     طبقه دهم
 
تلفن : ۸۸۸۸۰۲۲۵ ، ۵-۸۸۷۹۸۲۴۴
 
کد پستی : ۱۵۱۹۶۱۳۵۴۰
 
info@payasamanpars.ir